Sve češći napadi na izbeglice u Austriji

Izvor: RTS, 17.Okt.2015, 20:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sve češći napadi na izbeglice u Austriji

Porast broja izbeglica u Austriji doveo je i do češćih napada na njih, što potvrđuje, prema navodima policije, i nedavni napad suzavcem na jednog Avganistanca i fizički obračun sa Iračaninom u pokrajini Donja Austrija.
Na železničkoj stanici u mestu Klam-Šotvin, na teritoriji Opštine Nojkirhen u pokrajini Donja Austrija, suzavcem su napadnuti podnosilac molbe za dobijanje azila iz Avganistana i >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << njegov staratelj, prenosi Tanjug.
Nepoznato lice, kako je saopštila policija, upotrebila je suzavac protiv Avganistanca.
Portparol tužilaštva u Vinernojštatu Erih Habicl ukazao je da se taj napad dogodio u četvrtak uveče i da je nepoznati napadač izašao iz voza, prišao grupi i jednom od muškaraca isprskao suzavac u lice.
Kada je staratelj pokušao da obuzda napadača, takođe je ispskrsan suzavcem.
Nepoznati napadač pobegao je sa mesta napada, a policija trenutno istražuje čitav slučaj, naveo je Habicl.
Gradonačelnik mesta Pajerbah am Semering, gde su smeštene napadnute izbeglice, Eduard Retenbaher istakao je da se radi o strašnom incidentu.
Opština se, prema njegovim rečima, dobro pripremila za prihvat 19 izbeglica, među kojima je 11 dece.
Takođe se ovih dana i u Salcburgu dogodio napad na podnosilaca molbe za dobijanje azila iz Iraka.
Grupa od petoro prosjaka napala je na železničkoj stanici Iračanina zadavši mu brojne povrede u predelu lica - frakturu vilice, saopštila je policija.
Radi se o prosjacima iz Rumunije koji su pili pivo na železničkoj stanici kada im je prišao Iračanin i zamolio da mu daju pivo.
Jedan od Rumuna najpre je pivom isprskao izbeglicu i potom pokušao da ga udari nogom.
Iračanin je uspeo da se odbrani od prvog napada i pobegde, ali su ga petorica napadača brzo stigla i isprebijala.
Napad su videli jedan policajac i vojnik i uspeli da uhapse napadače.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.