Susret premijera pozitivna poruka

Izvor: B92, 18.Jan.2013, 10:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Susret premijera pozitivna poruka"

Zagreb -- Hrvatska ministarka spoljnih poslova Vesna Pusić izjavila je da je susret premijera Hrvatske i Srbije pozitivna poruka hrvatskoj, srpskoj, kao i široj javnosti.

U odgovoru na pitanje Tanjuga o oceni susreta, preneta je izjava ministarke Hrvatskom radiju da očekuje da će taj susret pomoći i stvaranju pozitivne atmosfere i za redovne susrete na drugim radnim nivoima.

Na pitanje hoće li se Pusićeva i ministar spoljnih poslova Srbije Ivan Mrkić uskoro sresti, o >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << čemu se govorilo poslednjih nedelja, iz Ministarstva su poručili da za sada nije dogovoren termin službenog bilateralnog susreta dvoje ministara.

"Ako budu učestvovali na istom multilateralnom sastanku, kao što je bio slučaj u Njujorku i Dablinu, može se očekivati da će se sresti na marginama skupa", rečeno je u Ministarstvu spoljnih i evropskih poslova.

Podsetimo, premijer Hrvatske Zoran Milanović boravio je u sredu u prvoj zvaničnoj poseti Beogradu, gde se sreao s premijerom Srbije Ivicom Dačićem.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

PUSIĆ: Susret premijera pozitivna poruka svima

Izvor: Telegraf.rs, 18.Jan.2013

Hrvatska vicepremijerka očekuje susrete i na drugim nivoima. Ivica Dačić izjavio je da bi bilo dobro da se srpski i hrvatski predsednici što pre sretnu

Nastavak na Telegraf.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.