Izvor: B92, 16.Okt.2009, 00:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sporazum sa Hrvatskom što pre

Ljubljana -- Premijer Slovenije Borut Pahor upozorio je na negativne posledice odlaganja potpisivanja arbitražnog sporazuma Hrvatske i Slovenije o granici između dve zemlje.

Pahor je rekao da on već ima ovlašćenje za potpisivanje tog sporazuma, ali to nema i njegova hrvatska koleginica Jadranka Kosor jer Zagreb još nije sproveo postupak u Saboru.On je dodao da je sporazum dobar za obe zemlje i ukazao na to da je u Sloveniji moguć i referendum o tom pitanju.

"Ako >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se zakasni sa mogućnošću da potpisivanja i ratifikacije, uslediće dug i nepredvidiv period u kojem ćemo verovatno imati incidente i pogoršanje odnosa, koje će imati uticaja ne samo na pogoršanje međususedskih odnosa nego i na region u celini. To će izazvati zabrinutost u čitavom međunarodnom prostoru, biti loše za širenje (EU) na Balkan i stabilizaciju situacije", rekao je večeras na Televiziji Slovenija Pahor.

Na ovu Pahorovu izjavu reagovao je lider opozicione Narodne stranke Radoslav Žerjav.

On je pozvao premijera Pahora da sazove hitan sastanak predsednika parlamentarnih partija i objasni razloge za takvu izjavu, odnosno šta stoji iza predloga arbitražnog sporazuma.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.