Šok za pušače! Ove cigarete će biti zabranjene!

Izvor: BKTV News, 06.Apr.2017, 17:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šok za pušače! Ove cigarete će biti zabranjene!

Stupa na snagu novi zakon!

Stupanjem na snagu novog Zakona o kontroli i ograničenoj upotrebi duvana, duvanskih i ostalih proizvoda za pušenje na tržištu BiH, određenih vrsta cigareta i duvanskih proizvoda će biti zabranjena.

"Zabranjuju se proizvodnja i promet cigareta koje sadrže sastojke sa više od deset miligrama katrana po jednoj cigareti, jedan miligram nikotina i deset miligram ugljen- monoksida po cigareti", navodi se, između ostalog, u prednacrtu zakona.
>> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << />
FOTO: Pixabay/Ilustracija

Spomenute uslove moraju ispunjavati svi uvozni duvanski proizvodi, cigarete, duvan za lulu kao i duvan za samostalno motanje.

PUŠAČI, LOŠE VESTI: Više na ovim mestima NEĆETE MOĆI da pušite, a ako to prekršite PAPRENO ĆETE PLATITI!

Takođe će biti zabranjeni i prodaja i stavljanje na tržište duvanskih proizvoda koji sadrže vitamine i druge aditive koji stvaraju utisak da duvanski proizvod koristi zdravlju ili da je manje opasan za zdravlje, kofein, taurin i druge aditive i stimulanse koji se povezuju s energijom i vitalnošću.

Biće zabranjeni i oni proizvodi koji sadrže aditive koji olakšavaju udisanje nikotina na usta ili nos, kao i oni koji imaju CMR (kancerogena, mutagena i reprotoksična) svojstva u nezapaljenom stanju.

FOTO: Vikipedija/Ilustracija

Rezultati istraživanja iz 2012. godine pokazali su da je 54 posto odraslih ispitanika u BiH izloženo pasivnom pušenju u kući, 44,4 posto na radnom mestu, a 52,7 odsto na javnom mestu. Najčešće žrtve pasivnog pušenja su deca i trudnice.

Prema podacima Zavoda zdravstvenog osiguranja, u 2015. godini je za samo pet dijagnoza malignih neoplazmi ili karcinoma koji se povezuju direktno s pušenjem izdvojeno blizu 70 miliona KM, a u poslednjih pet godina blizu 330 miliona KM.

PUŠAČI, LOŠE VESTI: Ako imate OVO na plućima, onda vam se CRNO PIŠE!

LOŠE VESTI ZA PUŠAČE: Cigarete koje Srbi OBOŽAVAJU uskoro se više neće prodavati!

PROČITAJTE SVE NAJNOVIJE VESTI!

Nastavak na BKTV News...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.