Izvor: Studio B, 02.Nov.2015, 15:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Slavlje posle Erdoganove pobede u Sarajevu
Državljani Turske sa privremenim boravkom u BiH i stanovnici prestonice pridružili su se sinoć proslavi izborne pobede vladajuće Stranke pravde i razvoja (AK Parti) na održanim prevremenim parlamentarnim izborima u Turskoj.
Sarajlija Vildan Topčić kaže da je zajedno sa prijateljima izašao na ulice Sarajeva da proslavi pobjedu AK Partije u Turskoj, javčlja RTS.
"Ovde sam sa prijateljima da podelim radost s njima. Drago mi je da su građani Turske zadovoljni izbornim >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << rezultatom, i što su u tolikom broju izišli na izbore. Turska je mnogo puta pokazala da je prijateljski orijentisana prema svim građanima Bosne i Hercegovine", kaže Topčić.
Direktor Udruženja bosansko-turskog prijateljstva "Bosfor" Rizvan Halilović je svim građanima Turske čestitao rezultate izbora.
"Ovo je pobeda Turske, ali i demokratije u toj zemlji. Ovo je pobeda multikulturalne Turske koja poštuje ljudska prava i slobode. To su pokazali kada su primili 2,5 miliona izbeglica iz Sirije. Pokazali su svoju veličinu kada su primili na desetine hiljada izbeglica i iz rata u BiH. Nakon ovih izbora, odnosi Turske i BiH, ali i svih balkanskih zemalja, biće još čvršći", rekao je Halilović.
Studentkinja Naida Gego veruje da će odnosi Turske i BiH nakon ovih izbora biti još snažniji.
"Izbori u Turskoj nisu važni samo za tu zemlju nego i za druge zemlje u našem regionu i svetu. Verujem da će Turska i BiH sada imati još snažnije odnose, posebno u ekonomiji, ali i rešavanju političkih problema u BiH", kaže studentkinja.
U Turskoj su juče održani prevremeni parlamentarni izbori, a nakon prebrojanih glasačkih listića, vladajuća Stranka pravde i razvoja (AK Parti) pobedila je sa osvojenih 49,4 odsto glasova ili 316 zastupničkih mesta u skupštini.















