Izvor: B92, 11.Apr.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Skoplje dobilo novog gradonačelnika

Skoplje -- Nezavisni kandidat i dosadašnji poslanik u makedonskom parlamentu Trifun Kostovski novi je gradonačelnik Skoplja.

Kako je saopštila makedonska Državna izborna komisija, Kostovski je osvojio 95.000 glasova, dok je sadašnji gradonačelnik i kandidat vladajućih stranaka Risto Penov osvojio 21.000 glasova.

Prema podacima Komisije, u drugom krugu lokalnih izbora, koji su se u Makedoniji održavali u nedelju, a na kojima su birani gradonačelnici Skoplja i još 19 od ukupno 84 opštine, izlaznost birača bila je izuzetno mala, odnosno 28 odsto od oko 320.000 birača u Skoplju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.