Sidran: Volim Jugoslaviju

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Dec.2011, 05:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sidran: Volim Jugoslaviju

BANJALUKA -

Bosna i Hercegovina nije Jugoslavija u malom, kako se to često tvrdi, izjavio je pesnik, pisac i scenarista Abdulah Sidran, dodajući da su je formirali najpametniji i najveći ljudi, a razvalili hohštapleri.

"Jugoslaviju volim i sad bih potpisao da se ponovo formira", rekao je Sidran u emisiji Nekad bilo.

Sidran se osvrnuo i na svoje nekadašnje predratno prijateljstvo sa Radovanom Karadžićem, za koga kaže da je još 1969. godine bio vrbovan za rad >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << u državnoj bezbednosti, koja ga je i poslala na usavršavanje u SAD, prenela je RTRS.

Za Sidrana je to bio jasan znak da je Karadžić već tada bio pripreman za ratne godine. Naročito kada se zna da su mnoge značajne ličnosti i uticajniji Srbi odbili da budu predsednici SDS tokom njegovog formiranja.

Na pitanje zašto je izjavio da je Republika Srpska čir na telu BiH, Sidran je odgovorio da je mislio metaforički.

"Čak i rane na telu znaju da izrastu u bisere i najbolji primer za to su školjke", kaže Sidran, koji razume strahove Srba sa početka devedesetih, jer su se tada ponovili simboli pod kojima su Srbi stradali u Drugom svetskom ratu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.