Izvor: B92, 14.Nov.2008, 21:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sarajevo: Protest protiv kriminala

Sarajevo -- Na trgu ispred Narodnog pozorišta u Sarajevu danas su održani mirni protesti u znak podrške medijima i ostalim institucijama koje se bore protiv kriminala.

Četiri nevladine organizacije iz BiH oranizovale su u Sarajevu miting podrške medijima i institucijama "koje svojim otvorenim ulaskom u konflikt sa organizovanim kriminalom daju nadu da u BiH pravna država može biti uspostavljena".

Organizacije "ACIPS", "Dosta", "Zašto ne", "Akcija Građana", zajedno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa građanima Sarajeva organizovale su miting,"povodom sve češćih pretnji i pritisaka kriminalaca na medije, policiju i tužilaštva, koji su se usudili da se suprotstave kriminalcima".

"Pojedine medijske kuće i javne ličnosti takođe su se hrabro uključile u borbu protiv mafije, razbijajući dosadašnju jezivu tišinu koja po pravilu okružuje kriminal zaštićen državnim strukturama", saopštili su predstavnici nevladinih organizacija.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.