Izvor: Večernje novosti, 28.Jul.2017, 08:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šamar vodi na robiju?
Članovima opozicije kojima je u utorak ukinut imunitet prete stroge kazne. Protiv četvorke postupak zbog događaja u Skupštini od 15. februara ČETVORO poslanika Demokratskog fronta kojima je u utorak veče vladajuća većina krnjeg crnogorskog parlamenta ukinula imunitet moglo bi da bude osuđeno na kaznu zatvora do tri godine - duže nego Mirko Paja Velimirović, "terorista" iz Srbije koji je za navodni pokušaj državnog udara, pošto je priznao krivicu, kažnjen uslovno >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << pola godina uz pride 100 evra. Skupština je usvojila zahtev Osnovnog državnog tužilaštva da se protiv Milana Kneževića, Marine Jočić, Milutina Đukanovića i Branka Radulovića pokrene postupak zbog krivičnog dela nasilničko ponašanje. Oni su 15. februara ove godine u holu Skupštine vređali, gurali i šamarali poslanike DPS-a, nakon što su izglasali zahtev da se protiv Andrije Mandića i Milana Kneževića pokrene postupak zbog njihove navodne umešanosti u pokušaj tzv. državnog udara. - Tu smo i čekamo nadležne da krenu u proces - kaže za "Novosti", Marina Jočić, jedan od poslanika koji su u utorak ostali bez imuniteta. Njen greh je što je u atmosferi naraslih tenzija ošamarila poslanicu DPS-a Martu Šćepanović. - To sam uradila nakon što nas je ona nazvala zastiđem Crne Gore i optuživši nas da ne izvršavamo očekivanja svojih birača. I upravo sam tim šamarom izvršila volju svojih birača i drago mi je što sam im makar i na ovaj način priuštila satisfakciju - kaže Jočićeva. - Izlazak pred ovakve crnogorske sudove za mene i moje kolege je benefit i svakako najsvetlija tačka u našim biografijama. Imunitet poslanicima je ukinut po zahtevu Osnovnog državnog tužilaštva koji je potpisala državna tužiteljka Romina Vlahović, poznata u javnosti po snimku sa sigurnosne kamere na kom je "uhvaćena" u krađi pomada iz prodavnice kozmetike. Ona je demantovala taj događaj tvrdeći da se na snimku "ne vidi ništa sporno", a epilog je bio da joj država na ime odštete isplati 21.000 evra. Otuda i komentar Milana Kneževića, poslanika koji je ostao bez imuniteta: - O apsurdnosti situacije najbolje govori činjenica da skidanje imuniteta traži niko drugi nego "Romina pomada" - kazao je Knežević u crnogorskom parlamentu. KOŠKANjE, DEO PARLAMENTARIZMA NEBOJŠA Medojević, jedan od lidera DF-a, ocenjuje da se ukidanjem imuniteta nad poslanicima tog političkog saveza nastavlja progon. - I u najvećim demokratskim zemljama i njihovim parlamentima dešavaju se koškanja i tuče, pa nikom ništa. To je sastavni deo parlamentarizma u svetu - kaže Medojević. - Namera Đukanovića je da polako uguši parlament, onemogući spoljnu kontrolu izvršne vlasti i uvede klasičnu diktaturu.
Nastavak na Večernje novosti...




