Izvor: B92, 05.Dec.2012, 18:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sahranjena Antonija Bilić
Zagreb -- Antonija Bilić, za čije je ubistvo prvostepeno osuđen Dragan Paravinja, sahranjena je danas na groblju u Drnišu u Dalmaciji.
Antonijina porodica, mnogobrojni prijatelji i poznanici iz drniškog kraja okupili su se na poslednjem ispraćaju mlade Drnišanke.
Porodica je pozvala da se, umesto cveća i sveća, uplati novac za opremanje Hrvatske gorske službe spasavanja iz Drniša, preneli su lokalni mediji.
Županijski sud u Šibeniku nepravosnažno je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << osudio Dragana Paravinju 19. oktobra na 40 godina zatvora zbog pokušaja silovanja i ubistva Antonije Bilić sredinom 2011. godine, kao i za pokušaj silovanja još jedne žene 2010.
Porodica Antonije Bilić više puta je apelovala na Paravinju da otkrije gde je sakrio njeno telo, ali on to nije učinio, tvrdeći da mu ceo slučaj nameštaju.
Taj slučaj potresao je Hrvatsku, ali i javnost u regionu.
Višemesečna potraga za nestalom devojkom nije dala rezultata, iako je bila najopsežnija ikad u Hrvatskoj i tokom nje je čak isušeno i jedno jezero.
Njeni posmrtni ostaci pronađeni su slučajno krajem novembra ove godine na smetlištu kamionskog parkirališta na području Josipdola, kod Ogulina.
Antonija Bilić poslednji put je viđena 7. juna prošle godine dok je stopirala preko reke Čikole i to kako ulazi u kamion kojim je upravljao Paravinja.
U njegovom kamionu pronađeni su tragovi krvi nestale devojke. On je, najpre, istražiteljima u BiH priznao, a potom porekao da ju je ubio.
Paravinja je i u BiH i u Srbiji osuđen zbog pokušaja silovanja i zbog silovanja.
Antonija Bilić sahranjena u Drnišu
Izvor: Studio B, 05.Dec.2012
Na groblju u Drnišu u Dalmaciji danas je sahranjena Antonija Bilić za čije je ubistvo prvostepeno osuđen Dragan Paravinja. ..Antonijina porodica, mnogobrojni prijatelji i poznanici iz drniškog kraja okupili su se na poslednjem ispraćaju mlade Drnišanke...Porodica je pozvala da se umesto cveća...
Sahranjena Antonija Bilić
Izvor: Radio 021, 05.Dec.2012
Antonija Bilić, za čije je ubistvo prvostepeno osuđen Dragan Paravinja, sahranjena je danas na groblju u Drnišu u Dalmaciji.











