Izvor: RTS, 03.Jul.2019, 12:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SAD donirale 20 "hamvija" oružanim snagama BiH
Sjedinjene Države donirale su Oružanim snagama Bosne i Hercegovine 20 vojnih vozila "hamvi".
Ministarka odbrane BiH MarinaPendeš izjavila je da ova donacija pokazuje opredeljenost SAD partnerstvu prema BiH, prenosi sajt Kliks.
Načenlik Zajedničkog štaba Oružanih snaga BiH, general-pukovnik Senad Mašović, istakao je da donacija predstavlja jasan pokazatelj SAD-a da u svakom trenutku >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << budu na rapolaganju u procesu modernizacije u napređenja kapaciteta i sposobnosti Oružane snage BiH.
"To se može odnositi na izvršavanje zadaća koje su utemeljene Zakonom o odbrani BiH, bez obzira da li se radi o mirovnim misijama, pomoći stanovništvu u slučaju prirodnih katastrofa ili vojnim vježbama", dodala je Pendešova i zahvalila Vladi SAD-a na donaciji.
Erik Nelson, američki ambasador u BiH, izjavio je da mu je zadovoljstvo da obeleži još jedan korak koji znači napredak OSBiH, koje su se, kako kaže, pokazale kao dobar partner članicama NATO alijanse u globalnoj borbi protiv terorizma.













