Rumunija gradi novu nuklearnu elektranu

Izvor: S media, 29.Dec.2009, 18:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rumunija gradi novu nuklearnu elektranu

Rumunija će do 2030. godine izgraditi svoju drugu nuklearnu elektranu, najavila je vlada u Bukureštu.

Zakonom o budžetu za 2010. godinu predvidjeno je da Rumunija do 2015. godine izgradi još dva reaktora, od po najmanje 700 megavata, u već postojećoj nuklearki "Černavoda" i da do 2030. godine sagradi bar još jednu elektranu, snage 1.000 megavata.

U dokumentu se, kako je prenela rumunska agencija Adjerpres, ne navodi mesto gde bi nova nuklearka bila sgaradjena.

Atomska elektrana "Černavoda", na jugoistoku zemlje, ima dva reaktora od po 700 megavata i obezbedjuje oko 18 procenata električne energije potrebne Rumuniji.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.