Izvor: B92, 27.Apr.2009, 15:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ren: Ključna tačka dogovaranja

Luksemburg -- Evropska unija, Slovenija i Hrvatska stigli su do ključne tačke dogovaranja, izjavio je danas komesar EU za proširenje Oli Ren.

"Prešli smo već 42 kilometra maratona i stigli do stadiona. Sada je važno da se ne ometamo, već da pojačamo napore da dospemo do linije cilja", istakao je Ren u Luksemburgu, gde se održava dvodnevni sastanak ministara Unije.

Ren očekuje da ministri podrže njegov najnoviji predlog za rešavanje hrvatsko-slovenačkog spora >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << oko granice, što bi omogućilo nastavak pristupnih pregovora Hrvatske sa EU, javila je STA.

"Očekujem da će države članice podržati dopunjeni i kompromisni predlog", istakao je Ren i dodao da od Slovenije i Hrvatske očekuje da u kratkom roku prihvate njegovu inicijativu.

Odgovarajući na pitanje da li današnji ministarski sastanak predstavlja pritisak na Sloveniju, jer će se razgovarati i o njenom sporu s Hrvatskom, Ren je naglasio da "Komisija ne vrši pritisak na države članice".

Pošto je istakao da se za to odlučila Češka, kao predsedavajuća EU, Ren je napomenuo da očekuje podršku svom predlogu koji je prošle sedmice podržala evropska "trojka", u kojoj su Francuska, Češka i Švedska, kao bivši, sadašnji i budući predsedavajući.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.