Region pod snegom: Upozorenje i u Srbiji

Izvor: Vesti-online.com, 09.Dec.2017, 14:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Region pod snegom: Upozorenje i u Srbiji

Sneg od danas pada u Hrvatskoj, BiH i Sloveniji, a u našoj zemlji izdato upozorenje.

Gotovo čitav kontinentalni deo Hrvatske od jutros je pod snegom, prenose hrvatski mediji. Najviše ga je u planinskim područjima.

U Varaždinu je dosad napadalo 14 centimetara snega, u Kninu jedan, a u Zagrebu 3 centimetra, navodi Index.hr.

U primorju saobraćaj otežava jaka bura pa ima dosta ograničenja, javila je Hina.

Zimski uslovi vožnje su na većini puteva >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << u Istri, Lici, Gorskom kotaru, kao i centralnoj i severozapadnoj Hrvatskoj zbog snega.

Sneg pada i u Banjaluci, a na putevima na području Brčko distrikta saobracaj je otežan zbog snežnih padavina.

Sneg je prouzrokovao i prekid u napajanju električnom energijom u pojedinom područjima. Većina seoskih naselja u opštini Novi Grad od jutros je bez električne energije. Bez napona su dalekovodi Dobrljin, Svodna i Vojskova, a ekipe su na terenu i otklanjaju kvarove.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.