Produžen rok za odluku o optužnici za Agrokor

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Avg.2020, 08:01

Produžen rok za odluku o optužnici za Agrokor

Županijsko državno tužilaštvo u Zagrebu produžilo je za još 30 dana rok za podizanje optužnice u slučaju Agrokor, zbog složenosti istrage.

Naime, za dovršenje odluke o podizanju optužnice potrebno je dodatno vreme za analizu obimne prikupljene dokumentacije, saznaje agencija Hina iz izvora bliskih istrazi.

Idući rok za podizanje optužnice je 17. septembar.

Istraga u slučaju Agrokor takođe je bila produžena zbog složenosti istrage, a dovršena >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je pre mesec dana, 17. jula.

Zagrebačko Županijsko državno tužilaštvo je istragu protiv Ivice Todorića, njegovih sinova Ivana i Anta Todorića, kao 12 Agrokorovih menadžera i revizora, pokrenulo još u novembru 2017. zbog nezakonitog pribavljanja više od milijardu kuna (oko 140 miliona evra).

Istražni zatvor bio je određen jedino za Ivicu Todorića, koji je nakon izručenja Hrvatskoj iz Londona, sproveden u zatvor u Remetincu, da bi 20. novembra prošle godine na slobodu izašao uz kauciju od 7,5 miliona kuna i mere opreza među kojima je i zabrana napuštanja Zagreba.

U međuvremenu Todoriću je počelo i suđenje zbog optužbi da je Agrokor oštetio za 1,25 miliona evra zajedno s Antom Huljevom, Piruškom Canjugom i Nikol de Rosi.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.