Izvor: B92, 23.Avg.2010, 11:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Potvrda o umešanosti Sanadera
Zagreb -- Bivši službenik Hipo Alpe Adria banke, koji je želeo da ostane anoniman, direktno je povezao bivše šefove Hipo banke sa nekadašnjim hrvatskim premijerom.
Austrijske novine, kako je objavio HRT, danas su objavile da je reč o bivšem finansijskom direktoru Hipo banke Kristijanu Rojšeru.
"Jutarnji list" piše da je taj službenik u petak na austrijskoj televiziji ORF direktno doveo u vezu uhapšenog Volfganga Kutlerera i Gintera Štridingera s bivšim hrvatskim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << premijerom, ali i sa penzionisanim generalom Vladimirom Zagorcem.
On je u intervjuu govorio o koferima s novcem koji su posebnim avionima dopremani iz Hrvatske u Klagenfurt, odakle je novac prebacivan u Lihtenštajn.
Službenik je naglasio da je pritvoreni Kulterer bio zadužen za tadašnjeg hrvatskog premijera, dok se Štridinger brinuo o Vladimiru Zagorcu.
List podseća da je bivši premijer Hrvatske Ivo Sanader još u SAD, ali da bi trebalo za osam dana da se pojavi u Austriji, gde će učestvovati na panel diskusiji o 15 godina Dejtonskog sporazuma.
S druge strane, nekoliko dana pre Sanadera, u Beču će biti i Mladen Bajić, i to na sastanku Posebne radne grupe hrvatskih, austrijskih, nemačkih i lihtenštajnskih tužitelja, koji će razmeniti informacije o sumnjivim međunarodnim transakcijama Hipo banke.
Podsetimo, otkako je uhapšen bivši predsednik Upravnog odbora Hipo Alpe Adria banke Volfgang Kutlerer zbog velike pronevere novca, u hrvatskoj javnosti spekuliše se o umešanosti bivšeg premijera Hrvatske Ive Sanadera u tu aferu.








