Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Dec.2009, 22:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poternica za napadačem na riječkog studenta
RIJEKA - Policija je danas raspisala poternicu za Dušanom Cupaćem (21), jednim od trojice napadača na studenta Aleksandra Abramova koji je umro nakon što je brutalno pretučen u noći s petka na subotu.
Hrvatski mediji navode da policija veruje da je Cupać pobegao u Srbiju, gde je živeo do pre dve godine. Rodom je iz okoline Zadra, ali je za vreme rata živeo u Srbiji, pa mediji nagađaju da verovatno ima i državljanstvo Srbije, što bi onemogućilo njegovo izručenje Hrvatskoj.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
Zbog ubistva studenta rodom iz grada Cresa na istoimenom ostrvu, u pritvoru se nalaze Cupaćev rođak, Riječanin Dario Cupać (21) i njegov sugrađanin Dario Savić (24).
Veruje se da je upravo Dušan Cupać nasmrt pretukao Abramova, što je navodno potvrdio i Dario Cupać.
Policija je utvrdila da su se njih trojica verbalno sukobili s Aleksandrom Abramovim, a zatim ga i fizički napali. On je pokušao da im pobegne, ali su ga stigli na Trgu Svete Barbare u Rijeci gde su ga pretukli, nanevši mu teške povrede glave i pobegli.
Nesrećni student pronađen je tri sata iza ponoći, a utvrđeno je da je umro zbog gušenja svojom krvlju.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...




















