Izvor: B92, 17.Nov.2010, 13:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Policija upala u Hrvatske autoceste
Zagreb -- Hrvatska policija ušla je jutros u sedište Hrvatskih autocesta i uhapsila četvoro rukovodilaca tog državnog preduzeća.
Kako nezvanično saznaje hrvatski portal index.hr, uhapšen je član uprave HAC-a Josip Sapunar i dva bivša člana uprave.
Portparol hrvatske policije Krunoslav Borovec rekao je da se radi o istrazi Kancelarije za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala, zbog čega ne može govoriti o detaljima.
On je dodao da u zgradu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ne može niko da ulazi dok su u njoj istražioci hrvatske policije.
Kako prenosi hrvatski portal, Sapunar je u HAC-u bio zadužen za finansiranje, a prema saznanjima portala, upravo je on Nevenki Jurak, vlasnici marketinške agencije Fimi medija, koja je uhapšena u Zagrebu u avgustu ove godine, osigurao poslove u HAC-u.
Hapšenje Jurakove pokrenulo je niz afera u Hrvatskoj, koje su se vezivale za nezakonita poslovanja u hrvatskim državnim preduzećima i u kojima se pominje bivši premijer Hrvatske Ivo Sanader.
Još nije poznato da li je razlog jutrošnjeg upada u prostorije Hrvatskih autocesta obrada poslovanja s Fimi-medijom ili je u pitanju nešto drugo, što ne bi čudilo s obzirom na mnogobrojne afere u HAC-u, piše dalje index.hr.
Taj portal podseća da je Sapunar jedini član Uprave koji je svojevremeno ostao na funkciji nakon što je Božidar Kalmeta zaključio da je "klima u firmi loša" i smenio članove Uprave Marija Lovrinčevića i Ivicu Mlinarevića, kao i predsednika Uprave Juricu Prskala.
Do smena u HAC-u došlo je zbog niza tekstova ovog medija o korupciji u toj firmi, a nedugo zatim su Prskalo i Lovrinčević uhapšeni zbog afere sa "Skladgradnjom”.








