Izvor: Mondo, 17.Okt.2015, 13:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Policija tukla i novinara u Podgorici
Urednika portala "IN4S" Gojka Raičevića pretukla je crnogorska policija, nakon hapšenja tokom akcije razbijanja protesta Demokratskog front ispred Skupštine Crne Gore. On je prebačen u Urgentni centar u Podgorici.
Foto: Danilo Jauković
Raičevića je prvo policija ometala u snimanju protesta, a uhapšen je nakon što je odbio da se skloni sa mesta događaja tokom hapšenja poslanika DF-a Slavena Radunovića.
Predsednik Izvršnog odbora Matice srpske Vladimir >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Božović rekao je za "Vijesti" da je Raičević pretučen u policijskoj marici i da je od udaraca povraćao i potom izgubio svest, pa je onda prebačen u Urgentni centar.
Raičevićeva supruga Suzana kaže da su policajci tukli njenog supruga po telu, da nema vidljivih povreda na licu i da je bio na snimanju. Nije joj dozvoljeno da razgovara sa njim, već je čula samo njegov razgovor sa lekarom.
Ona je potvrdila da je Raičević povraćao i da je trenutno na infuziji, ali da njoj nije dozvoljeno da uđe u sobu koju obezbjeđuju četiri policajca. "Uspeo je samo da mi kaže: udarali su me mučki", rekla je Raičevićeva.
Iz portala "IN4S" ističu da je portal "oboren" neposredno pre početka policijske akcije razbijanja protesta.
Novinarima je jutros bio zabranjen pristup ispred Skupštine Crne Gore, kao i delu Ulice slobode gde se nalazi Vrhovno državno tužilaštvo.
NEREDI U PODGORICI: Policija tukla i novinara Gojka Raičevića, supruzi nije dozvoljeno da ga vidi
Izvor: Kurir, 17.Okt.2015
Mediji su izrazili oštar protest zbog prebijanja urednika portala IN4S...PODGORICA - Nakon jutrošnjih nemilih događaja kada je policija pretukla i privela više lica i organizatora protesta protiv crnogorske vlasti, urednik portala "IN4S", Gojko Raičević, takođe je isprebijan u marici. Kako javljaju...






