Policija CG: Na dan izbora mogući neredi

Izvor: RTS, 14.Okt.2016, 00:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Policija CG: Na dan izbora mogući neredi

Direktor Uprave policije Crne Gore Slavko Stojanović ocenio je da tokom parlamentarnih izbora u nedelju može doći do nereda i eventualno eskalacije nasilja.
Stojanović je posle današnjeg sastanka s vrhom policije u saopštenju naveo da policija ima operativna saznanja o mogućem izazivanju nereda i njihovoj eskalaciji i rekao da će policija "imati efikasan i energičan odgovor shodno policijskim ovlašćenjima".
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << />Čelnici policije su na sastanku ocenili da je aktuelna bezbednosna situacija "stabilna".
U Crnoj Gori se u nedelju održavaju redovni parlamentarni izbori, kao i lokalni izbori u nekoliko gradova.
Opozicioni Demokratski front nagoveštavao je tokom kampanje da će izborni rezultat čekati ispred Skupštine u Podgorici, ali ovaj opozicioni savez do sada nije doneo konačnu odluku o tome.
Demokratski front je u sredu specijalnom tužiocu dostavio pismo kojim ga upozorava kako navodno aktivisti vladajuće Demokratske partije socijalista planiraju u izbornoj noći da "izazovu haos" za koji bi optužili Front.
Izborna kampanja traje do petka u ponoć kada počinje izborna tišina za nedeljno glasanje.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.