Izvor: RTS, 05.Jan.2021, 17:33

Počelo uklanjanje otpada kod Hidroelektrane "Višegrad"

Počelo je uklanjanje otpada koji je ugrozio rad Hidroelektrane "Višegrad" na Drini. Zbog pucanja lančanice koja je zadržavala otpad, ugrožena je proizvodnja električne enegrgije.
Kako je ranije najavljeno, otpad iz reke, koji je Hidroelektranu "Višegrad" zatrpao pre dva dana, uklanjaju radnici preduzeća "Hidroelektrane na Drini".

Istog dana je sanirana lančanica koja je pukla, čime je sprečeno dotok novog otpada.
Kako je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ranije navedeno iz preduzeća "Hidroelektrane na Drini", radnici tog preduzeća godišnje iz Drine uklone od šest do osam hiljada kubika otpada.
Navode da najviše otpada dolazi iz Srbije i Crne Gore, a Ministarstvo za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Republike Srpske saopštilo je da će hitno inicirati sastanak sa resornim ministrima u vladama tih zemalja, kako bi se pronašlo rešenje za desetine hiljada kubika plutajućeg otpada, koji na krunu brane u Višegradu dolazi pritokama Drine.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Počelo čišćenje otpada koji preti HE „Višegrad“, građani upiru prstom u Srbiju

Izvor: N1 televizija, 05.Jan.2021

U Bosni i Hercegovini, na reci Drini, počelo je uklanjanje otpada koji je ugrozio rad Hidroelektrane "Višegrad", i preti da dovede do ekološke katastrofe. Pretpostavka je da bi čišćenje moglo da traje i do mesec dana, a otpad je ugrozio i proizvodnju struje.

Nastavak na N1 televizija...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.