Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Avg.2008, 15:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Plakati Radovana Karadžića izlepljeni po Banja Luci
BANJA LUKA - Plakati sa likom haškog optuženika Radovana Karadžića, u čijem zaglavlju se nalazi znak nevladine organizacije Srpski narodni pokret "Izbor je naš", pojavili su se jutros na ulicama Banja Luke.
U pozadini plakata, na kojima je iscrtan lik prvog predsednika RS, nalaze se srpska i ruska zastava, a na njima pisanim ćiriličnim slovima piše "Ustani stara Srbijo i golema Rusijo za nevinog čoveka".
Pored Banja Luke, plakati su, prema >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << tvrdnjama autora, izlepljeni i u drugim gradovima u RS - Doboju i Bijeljini, kao i u Beogradu i Novom Sadu.
Karadžić će se sutra u Haškom tribunalu izjasniti o optužnici koja ga tereti za genocid i druge zločine tokom rata u Bosni i Hercegovini.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











