Izvor: OkRadio.rs, 03.Apr.2013, 12:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pirot: Marija Manakova prvakinja Srbije u šahu
Velemajstor Marija Manakova nova je prvakinja Srbije u šahu jer je trijumfovala na Sedmom pojedinačnom prvenstvu Srbije u šahu za žene koje je završeno sinoć u Pirotu. Manakova je na ovom Prvenstvu osvojila osam poena posle 11odigranih kola. Drugo mesto pripalo je intermajstoru Sandri Đukić koja je osvojila sedam i po poena a u poslednjem kolu remizirala sa Manakovom. Treće mesto podelile su Ana Benderać, Suzana Maksimović i Anđelija Stojanović sa po sedam poena, ali je na kraju primenom specijalnih kriterijuma odlučeno da je bronzana medalja ode u ruke šahistkinji Ani Benderać. “Veoma sam zadovoljna ovim svojim...





