Izvor: Večernje novosti, 08.Nov.2015, 01:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Otrove nisu žalili
KOMISIJA za utvrđivanje okolnosti upotrebe sredstava prinude koju je osnovala Uprava policije Crne Gore utvrdila je da je nakon prvog naređenja Jovice Rečevića, šefa CB Podgorica, na demonstrante bačeno više od stotinu patrona suzavca CS, zatim bombi punjenih istim hemijskim sredstvom na raznim mestima po Podgorici! Ceo sat nakon razbijenih protesta centar glavnog grada bio je u oblacima otrovnog dima. Izveštaj komisije pokazuje da su prve suzavce ispalili pripadnici Posebne jedinice i to >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << oko 22 sata, da bi potom bili aktivirana dva komada BRS AG-1 i BRS AF -1. U "odbrani parlamenta" radi odbijanja napada iz hemijskih pušaka ispaljene su 24 patrone CS, pet komada BRS AG-1 i isto toliko BRS AF-1, kao i dva komada šok bombi. Takođe u bulevaru Svetog Petra Cetinjskog ispaljuje se još deset projektila CS i deset komada BRS AG-1 i BRS AF-1. Ispred zgrade TV Pink ispaljene su još četiri patrone CS, a kod mosta Milenijum pet projektila CS. U izveštaju se navodi da su u vremenu od 22 do 23 sata iz hemijskih pušaka ispaljena četiri metka, tri na Mostu Blaža Jovanovića, u Njegoševom parku četiri, i tri metka opet posle 23 sata na pomenutom mostu.
Nastavak na Večernje novosti...









