Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Jun.2016, 19:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Osnivači HDZ traže ostavku Karamarka
Grupa osnivača Hrvatske demokratske zajednice zatražila je danas da se Tomislav Karamarko povuče sa svih funkcija u HDZ, i time u stranci otvori postupak izbora novog rukovodstva koje će sprovesti potrebne reforme.
Devet članova-osnivača HDZ u izjavi za javnost ocenilo je da pod Karamarkovim vođstvom politika stranke u mnogočemu nije bila kontinuitet politike HDZ kakvu je osmislio i vodio Franjo Tuđman, prenosi Hina.
Takvom promašenom politikom, kako se dodaje, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << HDZ na prošlim parlamentarnim izborima nije ostvario izbornu pobedu, iako je protiv sebe imao najneuspešniju hrvatsku vladu, a na vlast je došao isključivo političkom voljom Nezavisne liste Most.
Oni veruju i da je vlada od početka bila u stalnom sukobu sa Karamarkom zbog njegovog nezadovoljstva ličnom pozicijom i ulogom u vladi te da je to i dovelo do njenog rušenja.
"Zbog svega toga, Tomislav Karamarko treba smesta i bezuslovno da odstupi sa svih dužnosti u HDZ, i time u stranci otvoriti postupak izbora novog vodstava HDZ, koje će provesti potrebne reforme i pripremiti stranku za pobedu na predstojećim vanrednim parlamentarnim izborima", stoji u izjavi koju su potpisali Ivan Tolj, Zdenka Babić Petričević, Neven Jurica, Jure Ivančić, Zdravko Gavran, Božidar Petrač, Mario Kapulica, Ante Kutle i Miro Petrić.
72
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...












