Izvor: B92, 23.Mar.2008, 01:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Okončana pobuna zatvorenika

Banja Luka -- U banjalučkom Kazneno-popravnom zatvoru Tunjice završena je večeras pobuna zatvorenika.

Pobuna je počela u četvrtak uveče, kada se oko 70 štićenika te ustanove zabarikadiralo u jednom delu te zgrade zbog, kako tvrde, postojanja korupcije u toj ustanovi. Predstavnici minsitarstva pravde Republike Srpske, zajedno sa upravom zatvora, vodili su pregovore sa zatvorenicima, koji su doveli do smirivanja situacije u toj kazneno popravnoj ustanovi.

Zatvor >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << obezbeđuje policija Republike Srpske.

Iz resornog minsitarstva večeras je saopšteno da su sve aktivnosti u tom zatvoru vraćene u redovno stanje.

U saopštenju se kaže da je grupa lica osuđenih za najteže oblike krivičnih dela, ubistva, ratne zločine, proizvodnju i promet opojnih droga, teške oblike razbojništva sprečila sinoć službena lica u obavljanju redovnih poslova i radnih zadataka.

"Povod za ovo dešavanje je solidarisanje sa licem osuđenim za krivično delo ratnog zločina na kaznu zatvora u trajanju od 10 godina, a zbog njegovog nezadovoljstva da bude sprovedeno pod nadzorom službeneih lica na sahranu članu uže porodice, što je, u skladu sa važećim zakonskim propisima, već bilo odobreno od uprave zatvora", kaže se u saopštenju.

Navodi se i da su zatvorenici tokom pregovora sa predstavnicima resornog minsitarstva izneli i druge razloge njihovog nezadovoljstva u vezi sa organizacijom života i rada ove ustanove.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.