Izvor: Politika, 06.Maj.2008, 23:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi vlasnici vojne bolnice
„Atlas grupa” je ponudila 25,1 milion evra u kešu i 119,4 miliona evra ulaganja u Vojno-bolnički kompleks „Meljine”
Herceg Novi – Ugovor o prodaji Vojno-bolničkog kompleksa „Meljine” trebalo bi da bude potpisan do 20. maja, najavljuju predstavnici kupca „Atlas grupe” i potvrđuju u upravi vojne bolnice.
Uslovi tendera i dogovor u vezi sa njihovim ispunjenjem, kao i ponuda „Atlas grupe” dobili su zeleno svetlo >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << Komisije za privatizaciju Vlade Crne Gore, a u toku je rad na detaljnom urbanističkom planu Meljine. Umesto solitera sa 17 i 18 spratova što je „Atlas grupa” planirala, a bilo je sporno u dogovorima, na mestu sadašnjih zgrada gradiće se dve veće zgrade bolnice i hotela sa po sedam spratova i nekoliko manjih objekata.
„Atlas grupa” je na tenderu za prodaju vojno-bolničkog kompleksa ponudila 25,1 milion evra keša, 119,4 miliona evra ulaganja, od čega 99,4 miliona evra u prvih pet godina. Prema kolektivnom ugovoru, radnici neće moći biti otpušteni prvih sedam godina. Novi vlasnici obećavaju prosečne plate od oko 600 evra.
„Atlas grupa” sa partnerom kraljevskom porodicom iz Abu Dabija, vlasnicima „Cromwell hospital” iz Londona, namerava, kako najavljuju, da napravi savremeni bolnički dijagnostički centar za strance. Bolnica će, kažu, biti pristupačna i Novljanima po cenama nižim nego u inostranstvu. Ukoliko Fond zdravstva Crne Gore pristane, Novljani bi mogli da dobijaju besplatne zdravstvene usluge koje nemaju u svom domu zdravlja.
U vojnoj bolnici kažu da neće prestajati sa radom dok nova bolnica ne bude izgrađena. Novi vlasnici planiraju dijagnostički, kardio-hirurški centar, odeljenje plastične hirurgije, ortopedije, centar za radio-terapiju, savremeno porodilište i druga odeljenja. Nakon gradnje bolnice počela bi gradnja hotela, a zatim i apartmana na mestu sadašnje vile za državne funkcionere „Lovćenka”. „Atlas grupa” ispred kompleksa na obali površine 50.000 kvadrata napraviće plažu od 5.000 kvadrata. Oni obećavaju da vizura okoline Savinske Dubrave u kojoj se nalazi kompleks manastira Savina neće biti narušena, jer će najviša zgrada novog kompleksa biti ispod nivoa najniže kote manastira.
Novi vlasnik po potpisivanju ugovora trebalo bi u roku od šest meseci da preuzme sadašnju vojno-bolnički kompleks, a od dana preuzimanja počinje da teče ugovoreni rok za ulaganja. Iz „Atlas grupe” najavili su da će i pre početka gradnje osavremenjivati bolnicu, naročito u delu instituta pomorske medicine novim aparatima, kao što je multislajsni skener.
Iako se kompleks još naziva centrom vojnomedicinskih ustanova, u njemu se usluge naplaćuju i vojnim i civilnim licima.
A. G.
[objavljeno: 07.05.2008]
Ugovor o prodaji Meljina do 20. 5.
Izvor: B92, 07.Maj.2008, 10:37
Herceg Novi -- Predstavnici Atlas grupe planiraju da do 20. maja potpišu ugovor o kupovini i investiranju u vojni kompleks - Centar vojnomedicinskih ustanova (CVMU) u Meljinama...Predviđa se da kompleks ima plažu od 5.500 kvadratnih metara..Konzorcijum Atlas CAP-a iz Podgorice, Atlasmont banke, Invest...














