Novi protesti u Podgorici, bačen suzavac ispred Skupštine

Izvor: RTS, 18.Okt.2015, 20:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi protesti u Podgorici, bačen suzavac ispred Skupštine

Nekoliko hiljada ljudi ponovo je protestovalo u crnogorskoj prestonici. Ispred Skupštine je došlo do incidenta, a bačen je i suzavac. Na ulicama su bili raspoređeni policijski kordoni i borbena vozila.
20.20 - Vijesti javljaju da je protest završen i da su se ljudi mirno razišli sa Trga Republike.
20.00 - Ispred crnogorske Skupštine došlo je do sukoba nekoliko maskiranih >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << osoba i policije. Bačen je suzavac, a kolona se razbežala.  
19.45 - Policija je blokirala Ulicu Stanka Dragojevića, a redari usmeravaju lidere DF-a i kolonu da se kreću pored Skupštine i da izbegavaju incidente.  
Demokratski front je, prema ranijim najavama, na trgu okupio hiljade pristalica, koji su uzvikivali "Milo, ubico" i "Gotov je", a nekoliko okupljenih zapalilo je baklje, pišu Vijesti.

Kolona ljudi je sa Trga Republike prošla pored crnogorske Skupštine, gde je došlo do sukoba nekoliko maskiranih osoba i policije. Demonstranti su prvo policajce nazivali "kerovima", a zatim bacali kamenice, suzavac u spreju i baklje na kordon policajaca, koji nisu reagovali.
Demonstranti su stigli i kod zgrade MUP-a gde su ih dočekale jake policijske snage i policijski psi.
Situacija je u jednom trenutklu mogla da eskalira pošto su pristalice opozicije pokušale da preskoče zaštitnu ogradu, u čemu ih je sprečila policija.
Nekoliko kamenica bačeno je na zgradu DPS-a, ali nije došlo do većih incidenata.
Okupljenima su se na Trgu Republike obratili i lideri DF-a Nebojša Medojević i Andrija Mandić, a protestu se priključila i najjača opoziciona stranka, Socijalistička narodna partija.
Lider Nove Andrija Mandić poručio je okupljenima da budu mirni i dostojanstveni. Prema njegovim rečima, premijer Crne Gore je u 18.30 napustio državu.
Mandić je ultimativno zatražio da vlada podnese ostavku i da se formira prelazna vlada.
Rekao je da je rok do subote i da je to ultimativno, ili će se u subotu, kako je rekao, cela Crna Gora okupiti na protestu u Podgorici.
Apelovao je na prisutne da ne obrukaju čelnike DF-a i pozvao ih da se mirno vrate na centralni gradski trg odakle je protest krenuo, i zakazao sledeći protest za narednu subotu. 
Ranije danas, predsednik Skupštine Crne Gore Ranko Krivokapić je pozvao poslanike DF-a da se vrate u Skupštinu i da probleme rešavaju u institucijama sistema. 
Sinoćna protestna šetnja pristalica opozicionog fronta centrom Podgorice, završena je kada je policija bacila suzavac na demonstrante i sprečila ih da probiju kordon ispred Skupštine Crne Gore.
Povodom demonstracija za danas je zakazana sednica Veća za nacionalnu bezbednost, dok će kasno večeras zasedati i skupštinski odbor za bezbednost i odbranu.  

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.