Nevreme aktiviralo vulkan u Makedoniji

Izvor: NaDlanu.com, 29.Maj.2014, 09:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nevreme aktiviralo vulkan u Makedoniji

Veće količine dima počele da izlaze iz vulkana Duvalo u selu Kosel kod Ohrida, a ohridska protivpožarna jedinica odmah je otišla na teren, javili makedonski mediji. Zbog ove pojave alarmantno stanje je proglašeno u svim nadležnim institucijama.

Veće količine dima počele su da izlaze iz vulkana Duvalo u selu Kosel kod Ohrida, a ohridska protivpožarna jedinica odmah je otišla na teren, javili su makedonski elektronski mediji.

Vulkan Duvalo u ohridskom selu Kosel >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << je jedini žživi vulkan na Balkanu, koji je juče posle podne i sinoć izbacio veliku kolicinu dima i izazvao paniku u oblasti Ohrida.

"Naša ekipa je na terenu, ali preventivno, jer nije bilo potrebe za intervencijom. Vulkan reaguje na promenu vremena", izjavio je dežurni iz vatrogasne službe.

Kažu da je to prvi put da su dobili poziv da se vulkan aktivirao, jer se ovaj fenomen pre nije događao, odnosno diom se nije širio izvan samog otvora vulkana.

Stručnjaci objašnjavaju da je to prirodna pojava i da dim izlazi iz vulkana usled većih prirodnih aktivnosti u poslednjih nekoliko meseci i onoga što se dešava u regionu - potresa i poplava.

Zbog ove pojave alarmantno stanje je proglašeno u svim nadležnim institucijama, posebno u Centru za krizne situacije.

Izvor: RTS

Nastavak na NaDlanu.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.