Izvor: B92, 27.Nov.2008, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nema Deda Mraza zbog veronauke

Sarajevo -- Srbi i Hrvati, nakon uvođenja islamske veronauke u sve vrtiće u Sarajevu, počeli su da ispisuju decu i upisuju ih u vrtiće u srpskom delu Sarajeva.

Direktorka javne ustanove "Deca Sarajeva", koju čine 24 vrtića, Arzija Mahmutović donela je odluku da se ove godine iz vrtića protera Deda Mraz i neće darivati poklone sarajevskim mališanima uoči Nove 2009. godine.

"Uvođenje veronauke za muslimanske mališane u vrtićima u Sarajevu, gradu koji je etnički >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << očišćen od druga dva naroda, udaljava BIH od Evrope i približava je Bliskom Istoku", rekao je predsednik nevladine organizacije "Kroacija libertas" Leo Pločkinić.

On je upozorio da će, ako se ovako nastavi, BIH vrlo brzo postati radikalna islamska država jer će se deca kada porastu i zauzmu važne političke pozicije ponašati u skladu sa onim što su čuli i videli u ranom detinjstvu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.