Izvor: Vesti-online.com, 13.Feb.2017, 22:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Neće proći bezobrazne izjave iz Srbije"
Hrvatski premijer Andrej Plenković je izjavio da u Hrvatskoj "neće proći" pojedine izjave iz Srbije, za koje rekao da su "čak bezobraznog karaktera".
On je rekao i da postoje razni kanali komunikacije sa Srbijom, ali nema žurbe za "susret na najvišem nivou".
Hina navodi da je "novinare zanimao stav Hrvatske o odnosima sa Srbijom pošto je potpredsednik vlade i ministar spoljnih i evropskih poslova Davor Ivo Štir proteklog vikenda odbio planirani bilateralni sastanak >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << sa srpskim kolegom Ivicom Dačićem jer je on 'blaženog Alojzija Stepinca' nazvao ratnim zločincem".
- Pre svega vodićemo računa o hrvatskim nacionalnim interesima, o poštovanju između dveju država i nećemo dopustiti nikakve izjave koje su, rekao bih, čak bezobraznog karaktera i mislim da je kolega Štir ispravno komentarisao. Za dijalog postoje različiti kanali, a dirati u neke teme na ovaj način za Hrvatsku neće proći - rekao je Plenković.
Hina dalje navodi da je hrvatski premijer novinarima "objasnio koji su to kanali".
- Imate ih koliko god želite - diplomatske komunikacije, političke komunikacije pa do susreta na najvišem nivou, kad za njih dođe vreme i kad to bude zrelo. Procenićemo. Nema nikakve žurbe", zaključio je Plenković.
Nastavak na Vesti-online.com...













