Izvor: B92, 01.Jun.2008, 18:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nagrada novinaru Dragu Hedlu
Beograd -- Hrvatski novinar Drago Hedl dobitnik je novinarske nagrade za izvanredna dostignuća u istraživačkom novinarstvu za 2008. godinu.
Nagradu dodeljuju Srednjoevropska inicijativa i Medijska organizacija jugoistočne Evrope. Prema obrazloženju žirija, Hedl je nagradu dobio zbog integriteta i lične hrabrosti iskazane pisanjem o ratnim zločinima protiv civila u Osijeku 1991. godine.
Hedl je nagradu dobio u konkurenciji 23 kolega iz 10 zemalja, članica Srednjoevropske inicijative, a odluka o dobitniku doneta je jednoglasno.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.









