Izvor: B92, 12.Jun.2012, 15:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nađen mrtav delfin na plaži Jaz
Podgorica -- Na crnogorsku plažu Jaz more izbacilo truplo delfina u stadijumu raspadanja. Ribari, koji su ga pronašll u plićaku, sumnjaju da je ubijen eksplozivom.
Crnogorski informativni portal "Vijesti" ukazuje da je upotreba eksploziva u ribolovu uzela maha na crnogorskom primorju, a nedavna pogibija ribara, na par milja od plaže Jaz ka Krimovici, samo je upozorenje da se ovoj pojavi mora stati na put.
Ovoga puta, kako tvrde lokalni ribari koji su obavestili redakciju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << "Vijesti", delfin je sigurno stradao od eksploziva, jer se to vidi po gotovo "izgorelom trbuhu".
Najverovatnije je, kako smatraju, delfin ubijen na otvorenom moru, u blizini plaže Jaz, gde se eksploziv najčešće i upotrebljava.
Veruje se i da je mrtvi delfin sigurno bio nekoliko dana u moru, što se vidi po raspadanju trupla.
Mrtav delfin na plaži u Budvi
Izvor: NoviMagazin.rs, 12.Jun.2012
Na plažu Jaz kod Budve more je izbacilo truplo delfina, a ribari sumnjaju da da je ovaj sisar ubijen eksplozivom.








