Izvor: B92, 16.Okt.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ministar pod sumnjom u korupciju

Tirana -- Vrhovni tužilac Albanije Teodori Solaku traži da ministru spoljnih poslova Lulzimu Baši bude oduzet imunitet.

Šef diplomatije bi, ako se to dogodi, mogao da se suoči sa suđenjem zbog korupcije i zloupotrebe službenog položaja. Baša je osumnjičen da je, u vreme dok je bio ministar za saobraćaj, nepropisno iskoristio zajednički projekat SAD i Turske kako bi sklopio ugovor o izgradnji autoputa od Drača do severoistočne granice Albanije, prenosi AP.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Baši negira optužbe i navodi da će odgovoriti na svako pitanje vezano za svoje učešće u projektu za izgradnju autoputa.

U parlamentu još nije određeno kada će biti glasano o oduzimanju imuniteta Baši, koji je poslanik vladajuće Demokratske stranke.

Lulzim Baša bio je ministar za saobraćaj od septembra 2003. do aprila ove godine, kada je postao ministar spoljnih poslova. Optužbe protiv Baše odnose se na ugovor iz oktobra 2006, koji je Vlada Albanije potpisala s firmom Behtel-Enka iz San Franciska i ispostavom te kompanije u Istanbulu, vredan 418 miliona evra, za izgradnju 65 kilometara autoputa.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.