Izvor: Mondo, 04.Jan.2019, 13:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Milošević pretukao "Četnika" u zatvoru u Prištini!
Osnovno državno tužilaštvo u Prištini proširilo je istragu protiv Podgoričanina Marija Miloševića, koji se sada, osim za nedozvoljeno držanje oružja i droge, tereti i za nanošenje teških povreda.
Foto: Mondo/ Stefan Stojanović
Milošević je, prema navodima kosovskih medija, nedavno u zatvoru pretukao pritvorenika Mišu Uroševića, zvanog Četnik, iz Aleksinca, piše Dan.
On je uhapšen na Kosovu po poternici Crne Gore zbog sumnje da >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je učestvovao u ubistvu Radomira Đuričkovića na Cetinju.
Prilikom hapšenja kod njega su pronađeni droga i oružje, zbog čega je optužen.
Kako prenosi portal Zeri, tužilac Osnovnog tužilaštva u Prištini Armend Hamiti izjavio je da je proširio istragu protiv Miloševića jer je jednom pritvoreniku naneo tešku telesnu povredu.
Milošević pokušao bekstvo iz zatvora u Prištini!
Hamiti je pojasnio da zbog efikasnosti postupka nije otvarao novu istragu, već je za sva dela protiv Miloševića na teritoriji Kosova i Metohije pokrenuta jedna istraga.
Direktor zatvora Ilir Kelmendi potvrdio je za tamošnje medije da se desio incident. Kako je pojasnio, Milošević je Uroševića napao u sobi za rekreaciju. Zadao mu je više udaraca i naneo mu teške povrede.
Milošević je uhapšen u julu u Prištini, a u društvu s njim bio je i Đorđe Pavićević, koji je neposredno pre toga pobjegao iz Dobrote, gde je bio upućen po sudskoj presudi.
Tada je uhapšen i Strahinja Danković iz Srbije. Nedugo nakon njih, u Prištini su uhapšeni i Igor Mašanović i Vukan Vujačić, koji se takođe terete da su učestvovali u ubistvu Đuričkovića.
Postupak za njihovo izručenje Crnoj Gori je u toku.







