Milanović: Vlada Oreškovića će biti slaba

Izvor: Večernje novosti, 18.Jan.2016, 01:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Milanović: Vlada Oreškovića će biti slaba

Odlazeći premijer Hrvatske, predsednik Socijaldemokratske partije (SDP) Zoran Milanović, izjavio je danas da je njegova stranka mogućnost formiranja vlade izgubila "vrlo tesno i u produžecima" i ocenio je da će vlada koju će sastaviti mandatar Tihomir Orešković biti slaba.Kako je prenela agencija Hina, Milanović je za Hrvatsku radioteleviziju (HRT) izjavio da smatra da izbore niko nije dobio."Izbore nije dobio niko, Hrvatska demokratska zajednice (HDZ) i Most formiraće vladu, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << ništa nije gotovo. Mi ćemo se boriti, ovo je slaba vlada, ovo je mandatar, nažalost, koji ne samo da neće odlučivati nego, još gore, postoji opasnost da ga se neće ni pitati", rekao je Milanović.Govoreći o pokušaju sastavljanja vlade s Mostom, on je rekao da je bio spreman da se formira vlada na čijem bi čelu bio lider Mosta Božo Petrov.Milanović je ponovo ocenio i da deo stranaka Domoljubne koalicije, na čijem je čelu HDZ, propagira ustaštvo.

Nastavak na Večernje novosti...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.