Medicinari pred istražnim sudijom

Izvor: RTS, 11.Okt.2012, 14:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Medicinari pred istražnim sudijom

Profesori, asistenti i studenti zagrebačkog Medicinskog fakulteta, uhapšeni zbog trgovine ispitima, izlaze pred istražnog sudiju. Među uhapšenima i sin zamenice državnog tužioca.

Uhapšeni sa zagrebačkog Medicinskog fakulteta, među kojima su profesor anatomije Zlatko Kelović, dvoje asistenata i nekoliko studenata, danas će izaći pred istražnog sudiju, nakon što su sinoć ispitani u Kancelariji za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala.

Među 12 privedenih >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << se nalaze i suprug i sin Višnje Lončar, jedne od zamenica državnog tužioca Mladena Bajića.

Mediji izveštavaju da su neki od njih sinoć priznali dela, a deo se branio ćutanjem.

Muž Višnje Lončar je, kako navode hrvatski mediji, od Kelovića, koji slovi za najstrožeg profesora na fakultetu, pokušao da kupi prolaznu ocenu za svog sina.

Policija je saopštila da su svi oni pohapšeni u okviru višemesečne akcije zbog davanja i primanja mita i zloupotrebe položaja i ovlašćenja.

Protiv uhapšenih je podneta krivična prijava, a sumnjiče ih da su učestvovali u trgovanju ispitima čija je cena bila između 500 i 2.000 evra

Uprava fakulteta potvrdila je da su njihovi zaposleni suspendovani dok traje istraga, a osumnjičeni studenti udaljeni su sa nastave.

Mediji pišu i da je to nastavak antikorupcione akcije Indeks, pokrenute 2008. na Saobraćajnom i Ekonomskom fakultetu u Zagrebu koja je do sada urodila s pet optužnica i više desetina optuženih, iako je do sada završeno suđenje samo po jednoj od njih.

Pravosnažno je dovršen samo jedan slučaj u kojem je zbog kupoprodaje ispita na Saobraćajnom falutetu na zatvorske kazne osuđeno devetero profesora i četvoro posrednika, dok je ostalih 17 optuženih kažnjeno uslovno.

Osuđeni profesori dobili su i petogodišnju zabranu profesorskog rada.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.