Izvor: B92, 19.Jan.2011, 13:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mantovaneli: U BiH može sve stati
Sarajevo -- Šef Kancelarije Svetske banke u Sarajevu upozorava da odlaganje konstituisanja vlasti u BiH ima negativne posledice na ekonomiju i projekte SB u toj zemlji.
Marko Mantovaneli upozorio je da se može doći do tačke kada će "sve stati".
"BiH, zbog krize i reformi koje su na čekanju, mora hitno da donosi neke odluke. Naši projekti idu dalje, ali će biti usporeni. Doći ćemo, sigurno, do tačke kada će sve stati, ako ne budemo uskoro imali efektivnu vlast", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izjavio je on za "Dnevni avaz".
Mantovaneli je podsetio da je Svetska banka prošle godine podržala budžete u BiH, čime je povećala ukupni paket pomoći na oko 200 miliona dolara, što je najveći iznos od vremena posleratne rekonstrukcije.
On je istakao da Svetska banka neće finansirati tekuću potrošnju, već će potpomoći suštinske reforme u BiH i "nešto što će doneti promene".















