Izvor: B92, 09.Nov.2009, 19:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Makedonija: Uhapšen serijski ubica
Skoplje -- Makedonska policija uhapsila je Viktora Karamarkova zbog sumnje da je u poslednjih 8 meseci na području Skoplja ubio četiri i pokušao ubistva još tri starice.
Karamarkov je ubijao iz koristoljublja, sekirom umotanom u najlon i bez prethodnog plana, a policiji je ispričao da je gubio kontrolu kada bi video žene koje nose nakit dok bi od njih tražio novac za lekove, navodno za svoju bolesnu majku.
Karamarkov je prebačen u zatvor "Idrizovo" i očekuje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se da će u toku dana Ministarstvo unutrašnjih poslova protiv njega podneti krivičnu prijavu za četiri ubistva i tri pokušaja ubistva.
Ministarka unutrašnjih poslova Gordana Jankulovska izjavila je na konferenciji za novinare da je Karamarkov pod posebnim nadzorom u pritvoru jer je sklon samoubistvu.
Osumnjičeni je od novca nabavljenog prodajom ukradenog nakita nabavljao narkotike.
Posle hapšenja, policija je utvrdila da je za Karamarkovim već postojala poternica za izdržavanje osmomesečne kazne zatvora zbog krađe.















