MUP Kantona Sarajeva upozorava

Izvor: B92, 21.Feb.2014, 16:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MUP Kantona Sarajeva upozorava

Sarajevo -- MUP Kantona Sarajevo upozorilo je da su na sutrašnjem protestu u tom gradu mogući neredi i nasilje.

MUP KS raspolaže saznanjima da se u odredjenim delovima grada organizuju grupe mladih osoba koje planiraju da okupljanje gradjana u subotu iskoriste za nasilne proteste usmerene prema objektima kantonalnih i državnih institucija i policijskim službenicima koji će obezbedjivati proteste

Kako je saopšteno, te grupe pripremaju "predmete i sredstva koje će koristiti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u toku nasilnih protesta". MUP je zato apelovao na sve učesnike protesta da se uzdrže od nasilja, da evantualne izgrednike identifikuju i da ih, u saradnji sa policijom, odstrane sa skupa. Naglašava se i da pripadnici policije neće tolerisati nasilničko ponašanje, ugrožavanje zdravlja gradjana i policije, kao i uništavanje imovine. Gradjani u Sarajevu i u drugim gradovima Federacije BiH već treću nedelju protestuju tražeći smenu kantonalnih i federalne vlasti, kao i ispunjavanje socijalnih zahteva. Protesti su dobili mirni tok posle 7. februara kada su gorele zgrade Predsedništva BiH i više kantonalnih institucija. Protestanti su za subotu najavili masovnije okupljanje, ukoliko ne dodje do značajnijih pomaka u prihvatanju zahteva gradjana.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.