Izvor: B92, 14.Avg.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lukić prvo ide u Hag

Sarajevo -- Portparol Haškog tužilaštva Florans Artman izjavila je za Dnevni avaz da će haški optuženik Milan Lukić biti izručen Tribunalu.

Sve ostalo, odsluženje kazne na koju je osuđen i postupci za koje mu se sudi u Srbiji, biće rešavani naknadno. O mogućoj odluci da slučaj "Lukić" bude prepušten pravosudju Bosne i Hercegovine, Artman je navela da je to u nadležnosti Sudskog veća u Hagu. Sudsko veće bi trebalo uskoro da donese odluku, s obzirom na to da je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Haško tužilaštvo postavilo zahtev da ovaj slučaj bude prosleđen Tužilaštvu BiH.

Ministar za ljudska i manjinska prava Rasim Ljajić, takodje, smatra da bi slučaj Milana Lukića mogao "vrlo verovatno" biti prosledjen pravosudju BiH, zato što prema kriterijumima Haškog tužilaštva ne spada u visokorangirane optuženike. "Ipak, po monstruoznosti zločina koje je učinio, Lukić je zasigurno medju prvih pet haških optuženika", ocenio je Ljajić za Dnevni avaz.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.