Lokalizovan veliki šumski požar u Istri

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Jul.2022, 11:28

Lokalizovan veliki šumski požar u Istri

Veliki požar kod Novigrada koji je sinoć izbio u potpunosti je lokalizovan, a izgorelo je nešto više od 50 hektara šume i niskog rastinja, potvrdio je danas županijski vatrogasni komandant Dino Kozlevac i dodao da niko nije stradao.

Vatrogasci su uspeli da odbrane kuće na Stanciji, prenela je Hina.

U akciji gašenja požara učestvovalo je 86 vatrogasaca iz Novigrada, Umaga, Poreča i Buzeta i pripadnika tamošnjih dobrovoljnih vatrogasnih društava, a gašenje >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je otežavao jak, na trenutke olujni vetar.

Požar je gašen celu noć a u 7 sati ujutru je lokalizovan i stavljen pod kontrolu, objavili su iz umaške Javne vatrogasne stanice.

"Požar je pod kontrolom i s terena su povučene sve vatrogasne snage osim JVS Umag koji ce dežurati i kontrolisati požarište, odnosno dogašivati ako bude potrebno. Zahvaljujuci velikim naporima uspeli smo obuzdati vatrenu stihiju, a što je najvažnije, prilikom intervencije nitko nije stradao, ostala je samo materijalna šteta", kazao je Kozlevac.

Dodao je da će se tokom dana izmeriti opožarena površina, a ona se, prema prvim procenama, kreće između 40 i 50 hektara.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.