Izvor: B92, 13.Avg.2012, 08:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Leci s pozivom na proterivanje Srba

Banjaluka -- U Srebrenici su noćas ispred kuća u kojima žive srpske porodice ostavljani leci sa naslikanim ljiljanom i pozivom na proterivanje Srba iz ovog grada.

"U ime Alaha, milostivog, samilosnog! Neka se kazni svaki Srbin zbog genocida u Srebrenici, neka osveta bude pravda za Srbe, neka prva bračna noć bude naš zavet, neka se svi Srbi proteraju iz Srebrenice, Srebrenica je bila i biće bošnjačka!", navodi se u tekstu uz poruku "Glasajmo za Srebrenicu", prenosi "Glas Srpske"
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Taj list dodaje da je policija izvršila uviđaj i da je istraga u toku.

Predsednik Boračke organizacije Srebrenica Miloš Milovanović rekao je da ovaj slučaj pokazuje kakav je cilj Bošnjaka za predstojeće lokalne izbore, dok je zajednički kandidat SNSD-a i SDS-a za načelnika grada Vesna Kočević izjavila je da je neprijatno iznenađena zbog letaka sa uvređjivim sadržajem, ističući da su oni uznemirili srpsko stanovništvo.

Zamenik načelnika opštine Ćamil Duraković rekao je da je ogorčen ovakvim porukama i da garantuje da to Bošnjaci nisu uradili.

Inače, prema nezvaničnim podacima, u Srebrenici živi oko 1.000 novoregistrovanih Bošnjaka i oko 200 Srba, navodi "Glas Srpske".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.