Lažni policajac varao turiste u Budvi

Izvor: Mondo, 27.Sep.2017, 09:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lažni policajac varao turiste u Budvi

Inspektori kriminalističke policije uhapsili su Danilovgrađanina M.M.(30), zbog sumnje da je od turista i meštana Budve uzimao novac i vredne stvari, lažno se predstavljajući kao policajac.

Foto: MONDO/Goran Sivački

  "Vijesti" pišu da je on juče uhapšen i određeno mu je zadržavanje do 72 sata, po nalogu kotorskog osnovnog tužioca.

Prema rečima sagovornika “Vijesti” iz istrage, M.M. je pre desetak dana došao u Budvu, a navodno prva žrtva >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << 16. septembra bio je norveški turista.

“Iskoristio je to što je Norvežanin bio u pripitom stanju. Predstavio se kao policajac i pokazao mu lažnu legitimaciju. Turisti je kazao da mu je hitno potreban njegov mobilni telefon i nešto novca, a ovaj mu je sve to dao. Obećao je da će se brzo vratiti, što naravno nije učinio”, rekao je izvor “Vijesti”.

Lažni policajac s ekipom opljačkao Podgoričanina

Kada je shvatio da je prevaren Norvežanin je slučaj prijavio budvanskoj policiji.

Tri dana kasnije, u policijsku stanicu došao je Cetinjanin Lj. B. i prijavio da ga je u pet sati na šetalištu zaustavio čovek i na prevaru mu uzeo novac. On je ispričao da se ovaj predstavio kao policajac, da mu je pokazao neku legitimaciju i naredio da mu hitno da 550 evra, koje su mu potrebne da završi “neki policijski posao”.

M.M. je uhapšen, i danas će uz krivičnu prijavu biti priveden sudiji za istragu kotorskog Osnovnog suda, a na teret mu se stavlja krivično delo - krađa.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.