Izvor: S media, 02.Jul.2010, 21:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lažni kontrolor hara zagrebačkim prevozom
Lažni kontrolor karata pojavljuje se u vozilima zagrebačkog javnog saobraćaja (ZET), odeven u odelo s obeležjima tog preduzeća i uzima novac naivnim putnicima bez karte, preneli su danas hrvatski mediji.
Identitet lažnog kontrolora još nije utvrdjen, pa je ZET, u nadi da će ga uhvatiti, objavio njegovu fotografiju na svojim internet stranicama. Naravno, prethodno je obavestio i policiju.
U saopštenju ZET-a se navodi da lažni kontrolor nema nikakve isprave >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << i da žrtve zavarava samo službenom odećom, koju je ko zna kako nabavio. Nema ni specijalni elektronski uredjaj, kojim se proverava valjanost karte.
Iz ZET-a upozoravaju putnike da novac i isprave ne daju osobama koje nemaju jasno vidljivu službenu ispravu. Koliko je lažni "ridžvej" do sada "zaradio" niko ne zna.






