Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Dec.2008, 02:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lajčak danas u Beogradu
BEOGRAD - Visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Miroslav Lajčak, koji je doputovao u jednodnevnu posetu Beogradu, izjavio je da Srbija kao potpisnica Dejtonskog sporazuma ima posebnu ulogu i odgovornost u nastojanju zemalja regiona da se priključe Evropskoj uniji i NATO-u, a to se odnosi i na BIH.
Lajčak će sa predsednikom Borisom Tadićem i ministrom spoljnih poslova Vukom Jeremićem, razgovarati i o sprovođenju mira u Bosni i Hercegovini.
"Poseta Beogradu planirana je u >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << sklopu napora koje visoki predstavnik ulaže u koordinaciji sa predstavnicima zemalja u regiji, naročito sa potpisnicima Dejtonskog mirovnog sporazuma, o pitanjima vezanim za sprovođenje mira u BiH i pridruživanju EU", navodi se u saopštenju.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...




