Kolinda uvodi porez na greh

Izvor: Vesti-online.com, 01.Feb.2017, 22:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kolinda uvodi porez na greh

Predsednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović predstavila je preporuke svog Saveta za ekonomska pitanja, od kojih su neke vrlo zanimljive.

- Cilj dokumenta nije bio da ulazi u izvršne oblasti koje ima Vlada, već je naš cilj da budemo konstruktivan partner u postizanju zajedničkog cilja, tj. u rešavanju najvećih problema sa kojim se Hrvatska danas susreće, a to su demografija i odlazak mladih, posebno obrazovanih ljudi u inostranstvo - istakla je Grabar Kitarović.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << />
Prema njenim rečima, Hrvatska ima sve preduslove da bude bogata i uspešna država.

Na području poreske politike, Savet predlaže niže oporezivanje rada, redefinisanje kruga proizvoda i usluga koje se oporezuju po povlašćenim stopama PDV-a radi podsticanja poljoprivredne i industrijske proizvodnje i turizma.

Među smernicama je i produžavanje roka za relativnu poresku zastarelost s tri na pet godina, a za apsolutno sa šest na 10 godina i reforma sistema lokalnih poreza kao i uvođenje "poreza na greh", odnosno akciza na proizvode koji sadrže visok procenat šećera, zasićenim masnoća i holesterola.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.