Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 04.Apr.2015, 23:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kitarović: Gotovina i Markač u VNB
Predsednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović izjavila je da će hrvatski generali Ante Gotovina i Mladen Markač biti deo savetodavnog tela Veća za domovinsku bezbednost.
Kitarović je, u intervjuu za "Večernji list" rekla da će to Veće biti važno za promenu strategije nacionalne bezbednosti, kao i za budući razvoj oružanih snaga Hrvatske.
"Želela sam da se i general Gotovina uključi u rad ovog važnog Veća za domovinsku bezbednost, mi smo i prijatelji dugi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << niz godina. Drago mi je da su on i general Markač pristali da učestvuju i da su prepoznali pozitivnu vrednost moje namere i zadatke tog Veća", kazala je Kitarović.
U Veću će biti "10 do 15 najiskusnijih hrvatskih generala, obaveštajnih i drugih stručnjaka", dodala je ona.
"Večernji list" navodi da će u Veću biti i Miroslav Tuđman, sin Franje Tuđmana, prvog hrvatskog predsednika i osnivača HDZ, stranke hrvatske predsednice.
Haški tribunal je u novembru 2012. godine izrekao oslobađajuću pravosnažnu presudu hrvatskim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču.
Gotovina je u prvostepenom postupku 15. aprila 2011. osuđen na 24 godine zatvora, Markač na 18 godina, a preostali član hrvatske "trojke", general Ivan Čermak, oslobođen je krivice i Tužilaštvo na tu odluku nije uložilo žalbu.
Žalbeno veće Tribunala je u oslobađajućoj presudi navelo da nema dokaza da je postojao udruženi zločinacki poduhvat s ciljem uklanjanja srpskog civilnog stanovništva iz Krajine silom ili pretnjom sile.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Kakva ekipa: Kolindu savetuju Gotovina, Marčak i Tuđmanov sin
Izvor: Vesti-online.com, 05.Apr.2015, 08:25
Predsednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović izjavila je da će hrvatski generali Ante Gotovina i Mladen Markač biti deo savetodavnog tela Veća za domovinsku bezbednost...Kitarović je, u intervjuu za "Večernji list" rekla da će to Veće biti važno za promenu strategije nacionalne bezbednosti,...

















