Izvor: B92, 13.Dec.2006, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kamenovana džamija u Prijedoru
Prijedor -- Džamija u izgradnji u centru Prijedora kamenovana peti put u poslednjih nekoliko meseci.
Kako pišu Nezavisne novine, nepoznate osobe su u noći između ponedeljka i utorka razbile dva prozorska stakla na džamiji, koja je proglašena spomenikom od posebne verske, istorijske i nacionalne vrednosti.
Počinilac jednog od kamenovanja otkriven je ubrzo posle incidenta koji se desio u septembru. Sedamnaestogodišnji Prijedorčanin je policiji izjavio da je bacio kamen jer je bio pijan.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.








