Izvor: B92, 21.Jan.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Istraga protiv šestorice u BiH

Sarajevo -- Okružno tužilaštvo Istočno Sarajevo pokrenulo je istragu protiv šest osoba osumnjičenih za ratne zločine protiv civila.

Po nalogu Suda BiH, istraga je pokrenuta protiv Radeta Pržulja, Vuleta Govedarice, Božidara Radovića, Miodraga Lalovića, Milana Vasića i Gvozdena Šarca. Pržulj je tokom rata bio načelnik policije u srpskom Sarajevu, a ostali osumnjičeni bili su u aktivnom ili rezervnom sastavu policije, zaduženi za čuvanje zatvorenika u logoru "Kula" >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kod Sarajeva.

Prva saslušanja zakazana su za 23. januar. Šarac radi kao novinar na BHT1 i trenutno je na godišnjem odmoru. U saopštenju BHT1 navodi se da je rukovodstvo te televizije, nakon što je upoznato da je Šarac osumnjičen za krivično delo ratnog zločina, u skladu s ovlašćenjima zatražilo zvaničnu potvrdu tih informacija od Tužilaštva.

"Uvidom u kadrovski dosije zaposlenog Gvozdena Šarca, potvrđeno je da u momentu stupanja u radni odnos u Javni servis BiH nije imao zakonske smetnje za zasnivanje radnog odnosa u Informativnom programu BHT1. Šarac nije imao krivičnu prijavu niti je bio procesuiran po bilo kojem osnovu", navodi se u saopštenju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.